5 نکته برای انتخاب ماربل شیت در دکوراسیون

5 نکته برای انتخاب ماربل شیت در دکوراسیون

احتمالا می دانید که خرید سنگ طبیعی تا چه اندازه می تواند باعث افزایش هزینه های شما در طراحی دکوراسیون داخلی شود. از طرفی سنگ های طبیعی دارای حساسیت های نگهداری خاص خودشان هستند و اجرای آن ها به اندازه ای که فکر می کنید، ساده نیست. ماربل شیت، یکی از بهترین محصولات دکوراتیو است که با ظاهر خاص و جذاب خودش، می تواند برای بازسازی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد. اگر علاقه مند به انتخاب ماربل شیت هستید، ولی نمی دانید که کدام مدل از این محصولات را انتخاب کنید؛ در ادامه مقاله همراه ما باشید.

ماربل شیت چیست و از چه موادی ساخته شده است؟

ماربل شیت یک نوع سنگ مصنوعی است که از ترکیب پودر سنگ و PVC ساخته می شود. حدود 30 درصد از ماده تشکیل دهنده این سنگ های مصنوعی از پودر سنگ و مابقی آن از ماده PVC که یک ماده ضد آب و مقاوم است، ساخته شده است. این محصولات به دلیل اینکه به صورت ورقه ای و در ابعاد خاص برش زده می شوند، با نام شیت در بازار به فروش می روند. تنوع در رنگ و مدل این سنگ های مصنوعی زیاد است؛ اما آن چیزی که باعث محبوبیت آن ها شده است، زیبایی ظاهری و مشابه با سنگ های طبیعی می باشد.

ماربل شیت چیست و از چه موادی ساخته شده است؟

نکات مهم برای خرید ماربل شیت

برای خرید ماربل شیت جهت استفاده در دکوراسیون داخلی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم. این قطعات از سنگ مصنوعی در ابعاد مشخص به فروش می روند، اما امکان برش زدن آن ها به ابعاد دلخواه وجود دارد. از این رو بیشتر از اینکه به ابعاد این سنگ های مصنوعی توجه شود، می بایست به برند، رنگ و طرح این سنگ ها و قیمت آن ها توجه گردد. در ادامه به 5 نکته مهم که باید در هنگام خرید این سنگ های مصنوعی توجه کنید، اشاره می کنیم.

  1. رنگ بندی و تناسب آن با فضای دکوراسیون

رنگ بندی ماربل شیت ها آنقدر متنوع است که می توانید آن ها را با توجه به سلیقه، سبک دکوراسیون داخلی و فضای مورد نظر انتخاب کنید. رنگ های سفید و روشن، جزء رنگ های پرطرفدار و رنگ های تیره این سنگ های مصنوعی نیز جزء رنگ های خاص و کلاسیک محسوب می شوند. معمولا در هر رنگ از این سنگ های مصنوعی، یک سری رگه های جذاب با رنگ متفاوت نیز وجود دارند که زیبایی آن ها را چندین برابر می کنند.

  1. تناسب طرح با سبک دکوراسیون داخلی

طرح ماربل شیت باید متناسب با سبک دکوراسیون داخلی انتخاب شود. طرح های این محصولات مشابه با سنگ طبیعی است و می توانند با رگه های متنوع، زیبایی فوق العاده ای به دکوراسیون داخلی بدهند. طرح های کلاسیک معمولا شلوغ تر و طرح های مدرن برای دکوراسیون مدرن، دارای طرح های خلوت تر هستند. حتما به تناسب این قطعات سنگ مصنوعی با سبک دکوراسیون داخلی توجه داشته باشید.

نکات مهم برای خرید ماربل شیت

  1. برند تولید کننده

برند تولید کننده یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند روی قیمت ماربل شیت و کیفیت آن تاثیرگذار باشد. اگر برای شما اولویت ماندگاری و طول عمر بالا است، این محصولات را با برندهای معتبر خریداری کنید. با کمی جستجو و تحقیق و بررسی، می توانید متوجه شوید که کدام یک از برندها معتبرتر هستند و کدام یک اعتبار کمتری دارند.

  1. قیمت

قیمت ورقه های ماربل تحت تاثیر کیفیت، برند تولید کننده و ابعاد آن ها است. ابعاد این محصولات معمولا به صورت استاندارد بوده و 120 در 280 سانتی متر در نظر گرفته می شود. بنابراین می توان به راحتی این محصولات را از نظر قیمت با یکدیگر مقایسه کرد. ارزان بودن یک ماربل شیت، لزوما نشان دهنده بی کیفیت بودن آن نیست؛ اما همواره به دنبال دلیل ارزان بودن این محصول باشید تا خیالتان از بابت محصولی که خریدار می کنید، راحت باشد.

  1. مشخصات فنی

اگرچه استاندارد تولید اکثر مدل های سنگ مصنوعی ماربل موجود در بازار یکسان است؛ اما بهتر است که قبل از خرید این محصولات در مورد مشخصات فنی آن ها تحقیق کنید. میزان مقاومت آن ها در برابر رطوبت، فشار و ضربه و همچنین خاصیت آنتی باکتریالی این محصولات برای نصب در ساختمان های خاص مانند بیمارستان ها، اهمیت بسیار زیادی دارد.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی با ماربل شیت در شرکت ویستا افرند

ماربل شیت به دلیل ظاهر جذاب و نزدیک به سنگ های طبیعی، می تواند برای اجرا در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد. این نوع سنگ مصنوعی دارای تنوع زیادی از نظر طرح، رنگ و مدل است و این موضوع انتخاب آن را کمی حساس تر کرده است. شرکت دکوراسیون داخلی ویستا افرند با تیم متخصص و باتجربه خود، امکان طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی را با ورقه های نازک ماربل فراهم کرده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و خرید این محصول، می توانید به سایت ویستا افرند مراجعه کنید.

دسته بندی شده در: