لی جون، مدیرعامل شیائومی امروز از ورود شیائومی HyperOS خبر داد. این سیستم عامل جدید برای اولین بار در سری 14 شیائومی معرفی خواهد شد و تکامل طبیعی MIUI خواهد بود. این مجموعه قرار است اواخر امسال در چین عرضه شود، در حالی که انتشار جهانی باید در هفته های ابتدایی سال 2024 انجام شود.

HyperOS هنوز یک پروژه متن باز اندروید است اما با Vela، پلتفرم شیائومی برای اینترنت اشیا ادغام خواهد شد.

شیائومی HyperOS

مدیر اجرایی پستی احساسی در Weibo به اشتراک گذاشت و فاش کرد که این سیستم عامل “مردم را در مرکز یک اکوسیستم” قرار می دهد که در آنجا با افراد دیگر، ماشین ها و خانه ها ارتباط برقرار می کنند. تیم او تنها با “چند مهندس” شروع به کار کرد و اکنون یک شرکت بزرگ با نیروی کار نرم افزاری نزدیک به 5000 نفر است.

پس از اولین محصول MIUI شیائومی که در 16 آگوست 2010 عرضه شد، پایگاه کاربر از “100 رویاپرداز” به بیش از 1 میلیارد کاربر افزایش یافته است.

شیائومی HyperOS

آماده سازی HyperOS شیائومی در سال 2014 و زمانی که دنیای اینترنت اشیا شروع به ظهور کرد آغاز شد. این شرکت اولین قدم های خود را در سال 2017 آغاز کرد و سپس شروع به توسعه اکوسیستم جدیدی برای دستگاه ها و برنامه های کاربردی کرد. هدف این است که در آینده «ده ها میلیارد دستگاه» را به هم وصل کنیم و اولین گام، سری 14 شیائومی خواهد بود.

انتظارات ما این است که گوشی‌های آینده شیائومی با سیستم‌عامل HyperOS عرضه شوند، در حالی که پرچم‌داران قدیمی‌تر و دستگاه‌های پریمیوم به‌روزرسانی OTA دریافت خواهند کرد، حتی اگر این شرکت بهترین مسیر ارتقای گوشی‌های قدیمی‌تر با نرم‌افزار مدرن را نداشته باشد.

دسته بندی شده در:

برچسب ها:

,