مرکز دنیا اسرارآمیز ترین نقطه‌ دنیا

مرکز دنیا اسرارآمیز ترین نقطه‌ دنیا


منطقه‌ای در شهر تولسا واقع در ایالت اوکلاهامای آمریکا قرار دارد که قوانین فیزیک را زیر سوال برده است. این منطقه، مرکز جهان نامیده می‌شود و در آن، قوانین صدا به شکل عجیبی عمل می‌کند که تاکنون توضیحی برای آن ارائه نشده است.
مرکز جهان در شهر تولسا منطقه عجیبی است که از یک دایره کوچک بتونی با مساحت 46 سانتیمتر تشکیل شده و با یک دایره دیگر از 13 آجر پوشیده شده است. در مجموع قطر این دایره به 2.5 متر می‌رسد.
کاربرد جالب این دایره اینجاست که اگر شخصی درون آن بایستد و صدایی تولید کند، بازتاب آن را با صدای بلندتری خواهد شنید. دیگر نکته جالب در مورد مرکز جهان این است که تنها کسی که داخل دایره قرار می‌گیرد، قادر است بازتاب صدا را بشنود و افراد در خارج از آن نمی‌توانند چیزی بشنوند. همین‌طور اگر فرد داخل دایره با کسی که خارج از آن است صحبت کند، صدای وی به صورت واضح شنیده نخواهد شد.این دایره‌ی عجیب در دهه 80 میلادی ساخته شد و گفته می‌شود که این منطقه در واقع گردابی است که تمام انرژی‌های کیهانی در آن با یکدیگر برخورد می‌کنند؛ البته این فرضیه هنوز تایید نشده است. دانشمندان، تحقیقات زیادی در مورد مرکز جهان انجام دادند و فرضیه‌های بسیاری برای حل معمای آن ارائه شد. یکی از فرضیه‌ها به این صورت است که بر اثر بازتاب سهمی‌شکلِ دیوار مدورِ قرار گرفته در اطراف دایره بتونی، قوانین صدا تحریف خواهد شد.

دسته بندی شده در: