حیات بیگانه

حیات می تواند از سیاره‌ای به سیاره دیگر منتقل شود


بر اساس تحقیقات جدید، حیات بیگانه ممکن است توسط غبار فضایی به زمین انتقال یافته باشد. دانشمندان گفته اند که احتمال دارد برخی موجودات کوچک با غبارهای فضایی در طول کیهان به سوی سیاره ما سفر کرده باشند و همچنین ممکن است جاندران کوچک سیاره ما هم سیر مشابهی را طی کرده باشند و از زمین به سمت سیارات دیگر در کهکشان پخش شده باشند.

این نظریه می تواند چگونگی آغاز حیات در اینجا را توضیح دهد و نشان می دهد که حیات در هرجایی از کهکشان حمل شده و در نهایت در زمین شکوفا شده است. این نظریات بر اساس تحقیقات دانشمندان بریتانیایی است که پرواز قدرتمند غبار میان سیاره ای را مطالعه کرده اند و بیان کردند که آنها می توانند در فضا با سرعتی معادل ۷۰ کیلومتر بر ثانیه حرکت کنند.
.
محققان محاسبه کردند که ذرات زیستی کوچک شناور در ارتفاعات بالای جو در ارتفاع ۱۵۰ کیلومتری یا بیشتر می توانند با ورود غبار فضایی از جاذبۀ زمین خارج شوند. و بالاخره در نهایت این موجودات کوچک می توانند به سیارات دیگر منظومه شمسی دسترسی پیدا کنند. بعضی از باکتری ها، گیاهان و حتی نوعی از جانوران بسیار کوچک که تاردیگرید (جانور کندرو) نام دارند می توانند در فضا زنده بمانند…

دسته بندی شده در:

برچسب ها:

,